O nas

Edukacja Giełdowa powstała jako miejsce zdobywania wiedzy o rynku kapitałowym w przystępny i prosty sposób. Chcemy aby materiały tu zmieszczone pozwoliły każdemu na wejście w pasjonujący świat inwestycji. Bazując na tym dajemy Wam możliwość pogłębienia swojej wiedzy jak i nawiązania dyskusji.

Skuteczne inwestowanie to zajęcie wymagające wiedzy, ale przede wszystkim doświadczenia, które zdobywa się z czasem. Jak nigdzie trzeba wykazać się skrajnymi umiejętnościami. Z jednej strony pokorą, z drugiej pewnością siebie, trzeba być ostrożnym w odwadze i świadomym swoich ograniczeń.

Treści tu zamieszczane tworzone są przez praktyków rynku, którzy będą się dzielić z Wami swoją wiedzą.

Skład redakcji:

Mariusz Puchałka

Mariusz Puchałka Z rynkiem kapitałowym związany jest od 12 lat, a od 10 lat pracuje jako analityk giełdowy najpierw w ING Securities, a obecnie w Biurze Maklerskim ING Banku Śląskiego. Wcześniej pracował na stanowisku analityka finansowego w FBT Milmet w Sosnowcu. Przygodę z GPW rozpoczął od trudnego okresu tzw. kryzysu rosyjskiego i tym samym od nieudanych inwestycji, które skłoniły go do zgłębienia tajników rynku. Jego ulubioną pozycją książkową jest praca Martina Pringa: „Psychologia inwestowania”. Jako motto przy inwestowaniu stosuje zasadę: „staraj się reagować, a nie prognozować”.

Maciej Szmigel

Maciej SzmigelZ wykształcenia ekonomista, z zamiłowania giełdowy inwestor. Posiada licencję maklera papierów wartościowych. Specjalizuje się w analizie technicznej. W Biurze Maklerskim ING Banku Śląskiego pracuje jako analityk giełdowy, zajmując się przede wszystkim rynkiem terminowym. Giełdowe motto: „trade what you see, not what you think”.

Krzysztof Wańczyk

Krzysztof WańczykUkończył Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na kierunkach Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie. Stypendysta tej uczelni w ramach programu studiów ekonomicznych UE. W latach 2009-2013 współpracował z Inwestycje.pl w zakresie analiz rynku walutowego. W SII zajmował się analizą spółek giełdowych(2008-2009r.). Zdobywca nagrody Gazety Parkiet “Byki i Niedzwiedzie” dla najlepszego analityka walut i surowców w 2015 i 2016 roku.

Tomasz Wyłuda

Tomasz WyłudaAbsolwent Uniwersytetu Łódzkiego gdzie uzyskał tytuł magistra ekonomii. Posiada licencję Doradcy Inwestycyjnego nr 437. Uczestnik programu CFA – CFA level III candidate. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Copernicus Capital TFI oraz Citi International Plc. Następnie pracował jako audytor w Moore Stephens CA. Jest wykładowcą w PERK gdzie prowadzi zajęcia dla przyszłych doradców inwestycyjnych z matematyki finansowej oraz analizy sprawozdania finansowego. W ING zatrudniony od kwietnia 2014 roku gdzie odpowiada za usługi doradztwa inwestycyjnego.

Gościnnie publikować będą również:

  • Aleksander Ferenc
  • Bartosz Sańpruch
  • Michał Brejdak

Skontaktuj się z nami:

Adres redakcji

Nowe Usługi Spółka Akcyjna
ul. Chorzowska 50
40-121 Katowice
NIP 634-282-89-52

kapitał zakładowy: 267 000 zł
kapitał wpłacony: 267 000 zł

KRS 511684
Sąd Rejonowy w Katowicach – Wschód VIII Wydział Gospodarczy