Zapowiedź powstania New Horizons Hub

New Horizons Hub jest nowym ośrodkiem wiedzy specjalistycznej w ramach ING zapewniającym wiodącą rolę w zakresie myślenia na temat zachowań konsumentów, innowacji cyfrowych, zrównoważonego rozwoju i geopolityki. Jego nowy szef, Mark Cliffe, nakreśla wizję.

Nowa wizja

Stoimy w obliczu destrukcyjnych zmian w gospodarce, społeczeństwie, technologii, środowisku i polityce. Dlatego stworzyliśmy New Horizons Hub. Centralnym elementem jego działania będzie połączenie najlepszych zewnętrznych ekspertyz z wiedzą wewnętrzną, tworzeniem, kuratorowaniem i przekazywaniem multidyscyplinarnej wiedzy. Oprócz prowadzenia Centrum Badawczego Inicjatywy “Think Forward”, Centrum Nowych Horyzontów będzie dostarczać dalekowzroczną analizę środowiska zewnętrznego, być kuratorem Think Outside i posiadać nowy zespół ds. wpływu behawioralnego.

New Horizons Hub jest zainspirowany sukcesem zespołu badawczego ING Group Research w mobilizowaniu zewnętrznych ekspertyz, poprzez Think Forward Initiative oraz międzynarodowe badania ING. Ma on na celu wykorzystanie tego potencjału poprzez strategiczne i oparte na współpracy podejście do pozyskiwania odpowiedniej wiedzy specjalistycznej z zewnątrz w celu uzupełnienia własnych możliwości ING.

Dlaczego teraz?

Biznes a w szczególności bankowość, znajduje się na krawędzi pewnych zmian tektonicznych, które wymagają nowego, zróżnicowanego myślenia i metod. Podczas gdy produkty, transakcje i płatności są towarem, coraz bardziej cenione są usługi, doświadczenia i porady. W świecie gwałtownych zmian, w którym technologia cyfrowa może umożliwić przedsiębiorstwom platformowym rozwój wirusowy, musimy wyjść poza krótkoterminowe, linearne myślenie. The New Horizons Hub stara się sprostać tym wyzwaniom poprzez pogłębianie wiedzy, aby pomóc naszym czytelnikom podejmować mądrzejsze decyzje.

Technologia cyfrowa zmienia świat. Ale jej sukces będzie zależał od wzmocnienia pozycji ludzi. Wymaga to głębszego zrozumienia sposobu, w jaki ludzie zachowują się i współdziałają, zarówno ze sobą, jak i z technologią. Ich preferencje i potrzeby są również kształtowane przez dramatyczne zmiany w społeczeństwie, środowisku i polityce.

Jak polityka i technologia będą oddziaływać na siebie w walce ze zmianami klimatycznymi? W jaki sposób zakłócenia cyfrowe, zrównoważony rozwój i napięcia geopolityczne wpłyną na kształt systemu bankowego? Jak szybko aktywa cyfrowe i waluty cyfrowe zmienią krajobraz biznesowy i społeczny? Jakie praktyczne zastosowania technologii mogą pomóc ludziom przezwyciężyć kosztowne uprzedzenia behawioralne? W jaki sposób można pogłębić cyfrowe interakcje z ludźmi, aby zrozumieć ich potrzeby i aspiracje? Biorąc pod uwagę niedawny “techlash”, czy firmy mogą budować zaufanie, że prywatność i bezpieczeństwo ludzi będą chronione? Czy regulacje dotyczące danych pozwolą operatorom zasiedziałym na walkę z Big Tech?

Hub będzie szukał odpowiedzi na tak istotne pytania.

Żródło: “Announcing the New Horizons Hub”

Autor:
Mark Cliffe
(Global Head of New Horizons Hub)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.