Na czym dorobili się najbogatsi ludzie na świecie?

Na czym dorobili się najbogatsi ludzie na świecie?

Osiągnięcie statusu jednego z 50 najbogatszych ludzi na świecie jest marzeniem wielu, jednak prawdopodobieństwo znalezienia się w tym elitarnym gronie jest niewielkie. Sprawdźmy więc, w jakiej branży działać, aby zmaksymalizować swoje szanse na osiągnięcie statusu miliardera.

Nowoczesne technologie

Niewątpliwie najłatwiej w tej chwili osiągnąć duże sukcesy w przemyśle nowoczesnych technologii. Aż 12 z 50 najbogatszych dorobiło się tworząc swoje przedsiębiorstwa od podstaw a następnie sprzedając je na giełdzie. Przykładem sukcesu działania w tej branży może być Bill Gates, który obecnie okupuje pierwsze miejsce na liście najbogatszych. Twórca Microsoftu dorobił się na produkcji i sprzedaży oprogramowania komputerowego. Dynamiczny rozwój spółki pozwolił szybko wejść na giełdę, a na giełdzie spółka kierowana przez Bulla Gatesa w ciągu ostatnich 30 lat radziła sobie fenomenalnie, o czym świadczy wzrost kursu akcji spółki o 81.732,00% od momentu debiutu.

Inwestorzy giełdowi

Dużo najbogatszych ludzi na ziemi wydała branża inwestycji giełdowych. Umiejętność dostrzeżenia niedowartościowanych przedsiębiorstw jest jednym z głównych czynników, które pozwalają odnieść sukces w tym zawodzie. W tej dziedzinie niewątpliwie największymi sukcesami może pochwalić się Warren Buffett, który obecnie zajmuje pozycję drugiego najbogatszego człowieka na ziemi. Kierowana przez niego spółka Berkshire Hathaway od początku lat 80-tych wzrosła o 83.520,71%.

miliarderzy

Sprzedaż detaliczna

Sprzedaż detaliczna dynamicznie rozwijała się kilkadziesiąt lat temu. Obecnie ten biznes jest bardzo konkurencyjny i ciężko jest na niego wejść małym podmiotom. W tej branży bardzo dobrze widoczny jest efekt skali, który pozwala znacząco obniżać koszty. Na liście 50 najbogatszych jest 5 przedstawicieli tej z tego sektora, z czego 3 stanowią spadkobiercy rodziny Waltonów twórcy Wal-Mart największej sieci detalicznej w USA. Kurs akcji Wal-Mart wzrósł o 193.246,77% od początku lat 70-tych, czyniąc rodzinę Waltonów jedną z najbogatszych na świecie.

Moda

Sektor modowy także wyprodukował wielu miliarderów, jednym z czołowych przedstawicieli tego sektora jest Hiszpan Armancio Ortega. To on stoi za sukcesem spółki Inditex właściciela marki Zara, która jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Jego biznes rósł jak na drożdżach, pierwszy sklep Zara otworzyła dopiero w 1974 roku.

Pozostałe branże

Pozostałe branże również wypromowały wielu zamożnych ludzi. Warci wspomnienia są

  • Z branży finansowej – Michael Bloomberg – twórca serwisu finansowego Bloomberg
  • Z branży medialnej i telekomunikacyjnej – Charlie Ergen – twórca Dish Network
  • Z branży surowcowej– Carlos Slim – meksykanin, który dorobił się na ropie naftowej, a którego furtuna mocno ucierpiała na ostatnich spadkach cen „czarnego złota”.

Zamów bezpłatny newsletter, a będziesz otrzymywał na swojego maila ciekawe artykuły o inwestowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.