Strategie inwestycyjne w oparciu o certyfikaty ING Turbo

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nastąpił niespotykany rozwój alternatywnych sposobów inwestowania. Jednym z nim jest pojawienie się certyfikatów inwestycyjnych ING Turbo, które pozwalają nie tylko zwiększyć zwroty z inwestycji, ale również pomagają efektywnie zdywersyfikować tradycyjne portfele inwestycyjne. Poza tym mogą być wykorzystywane w strategiach hedgingowych. Więcej na temat takich strategii dowiedzą się Państwo w naszym artykule.

Strategie inwestycyjne w oparciu o certyfikaty ING Turbo

 

Poniżej przedstawimy Państwu krótką charakterystykę dwóch najważniejszych strategii zabezpieczających opartych na instrumentach Turbo.

Strategia inwestycyjna Long/Short

Jedna z strategii polega na zawieraniu długiej pozycji na rynku akcyjnym przy jednoczesnym zastosowaniu krótkiej sprzedaży na instrumentach Turbo opartych na akcjach, czy indeksach giełdowych (Long/Short). Na przykład, posiadamy w swoim portfelu akcje KGHM i w obawie przed spadkiem wartości akcji, nabywany certyfikat „Turbo Short KGHM” zyskując w czasie pojawienia się korekty spadkowej. Przed spadkiem wartości akcji KGHM można zabezpieczyć się także poprzez kupno certyfikatu „Turbo Short WIG20”, ponieważ KGHM należy do indeksu WIG20.

Strategia inwestycyjna Market Neutral

Ciekawym podejściem jest strategia Market Neutral, która pozwala na generowanie stałych przychodów bez względu na dominujący na rynku trend. Polega ona na zawarciu pozycji „na długo” i „na krótko”. Obie pozycje muszą być równej wartości i o takiej samej dźwigni. Pozycja długa zawierana jest na instrumencie, którego średnie stopy zwrotu przewyższają średnie wyniki rynku, a krótka na instrumencie, który reaguje słabiej od rynku. W naszym przykładzie weźmy pod uwagę następującą sytuację: inwestujemy w certyfikat Turbo Long na akcjach KGHM, który zachowuje się zdecydowanie lepiej od indeksu WIG20 i jednocześnie zajmujemy krótką pozycję na indeksie WIG20 nabywając certyfikat ING Turbo Short WIG20. Zysk uzyskiwany jest ze spreadu pomiędzy tymi pozycjami, a ryzyko rynku jest ograniczone do minimum.

Podsumowanie

Warto zauważyć, że przedstawione techniki inwestowania pozwalają nie tylko na ograniczenie ryzyka inwestycyjnego, ale również mogą przyczynić się do wzrostu stopy zwrotu z portfela. W związku z tym zachęcamy do zastosowania tych metod inwestycyjnych, ponieważ mogą one przybliżyć nas do osiągnięcia sukcesu na giełdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.