Analitycy ING Securities najlepsi – nagroda Byki i Niedźwiedzie

Gazeta Parkiet ponownie przyznała nagrody Byki i Niedźwiedzie 2015 dla najlepszych analityków na rynku. Analitycy ING Securities zwyciężyli w kategorii Analityk techniczny i Analityk foreksowy.

statuetka nagrody byki-i-niedzwiedzie

Nagroda dla najlepszego analityka technicznego 2015

Tytuł „Analityk techniczny ” 2015 roku otrzymał Mateusz Stencel, makler – analityk ING Securities. Mateusz zwyciężył w rywalizacji w typowaniu spółek do technicznego portfela Parkietu. Brał udział we wszystkich 12 typowaniach i uzyskał skumulowaną stopę zwrotu 23 proc. Siedem wytypowanych przez niego firm przyniosło zysk, a straty na pozostałej piątce nigdy nie przekroczyły 10 proc.
Giełdzie na co dzień poświęcam sporo czasu. Dostarcza tyle wrażeń. Jest to dla mnie hobby, pasja i obsesja zarazem – mówi Mateusz Stencel.

Nagroda dla najlepszego analityka foreksowego 2015

Tytuł „Analityk foreksowy” 2015 roku otrzymał Krzysztof Wańczyk, analityk ING Securities. Krzysztof brał udział w dziesięciu edycjach portfela foreksowego Parkietu, prognozując zachowanie walut, indeksów oraz surowców. W siedmiu przypadkach zakończył rywalizację z dodatnim wynikiem. Inwestor, który co miesiąc naśladował ruchy eksperta (zamykając pozycje pod koniec każdego miesiąca i otwierając nowe na początku kolejnego), mógł zarobić 25,96 proc.
Cieszę się, że zostałem uhonorowany statuetką za najlepsze wyniki inwestycyjne w portfelu foreksowym. Kluczem do sukcesu jest umiejętność właściwej interpretacji historii oraz zdolność przewidywania zjawisk makroekonomicznych. Takie podejście może zapewnić wysokie stopy zwrotu – powiedział Krzysztof Wańczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.