Rachunek demo, czyli wirtualne inwestowanie

Początkujący inwestorzy dostają szereg możliwości pozyskania wiedzy aby wejść w świat giełdy. Należą do nich:

  • szkolenia
  • spotkania z inwestorami
  • materiały edukacyjne

Uzyskane w ten sposób informacje pozwalają na rozpoczęcie swoich pierwszych transakcji na rynku. Pytanie jakie w tym momencie każdy sobie stawia brzmi „Czy ta decyzja będzie właściwą?”.
W odpowiedzi na to, część firm inwestycyjnych udostępniła dla osób zainteresowanych rachunki demo. Tam bez obawy o utratę swoich pieniędzy można przetestować podjęte decyzje inwestycyjne.

start

Z czego korzystać?

Najliczniej takie możliwości dają firmy, które nastawione są w ten sposób na pozyskiwanie nowych Klientów na rachunkach realnych. Po zalogowaniu się do rachunku demo umożliwiają one kupno i sprzedaż instrumentów dostępnych przez daną platformę i śledzenie wyników tych inwestycji. Część platform umożliwia też podstawową analizę techniczną instrumentów. Zaraz obok dają one możliwość założenia realnych rachunków.

Gra Inwestycyjna

Można oczywiście udostępnić samą platformę, ale można też dodatkowo wprowadzić element rywalizacji. W tym kierunku poszedł ING Bank NV, który wraz z ING Securities udostępnił platformę Gra Inwestycyjna dostępną pod adresem www.grainwestycyjna.pl.

Dzięki zastosowaniu technologii RWD można z niej poprzez komputer stacjonarny jak i urządzenia mobilne. Zarejestrować się można za darmo i nie ma żadnych dodatkowych warunków do spełnienia w trakcie korzystania z platformy.

Każda osoba, która założy konto otrzymuje wirtualne 100 000 zł. Te pieniądze może dowolnie zainwestować w certyfikaty ING Turbo (www.ingturbo.pl) , lub dowolne instrumenty bazowe o które certyfikaty te są oparte (ETFy czy akcje). Ponadto w ramach platformy znalazło się miejsce, gdzie można nauczyć się czym są poszczególne instrumenty, którymi się handluje. Każda inwestycja ma wpływ na wycenę portfela, a tą można porównywać z innymi współgraczami. Dodatkowo można w gronie swoich przyjaciół można tworzyć subklasyfikację, dzięki czemu nasze inwestycje są traktowane jako wspólne i wpływają na wycenę całościowego portfela.

Dane dostarczane na platformę są prawdziwymi wartościami, nieznaczne opóźnionymi do rynku giełdowego. Platforma uwzględnia również koszty transakcyjne, jakie ponosi się handlując na realnych rachunkach dzięki czemu jeszcze lepiej oddaje prawdziwe inwestowanie.

  grainwestycyjna3  grainwestycyjna1   grainwestycyjna2

Co dalej?

Korzystając z takich platform trzeba mieć świadomość, że są to inwestycje wirtualne ale stanowiące doskonały trening przed realnymi inwestycjami. Na takich platformach można zobaczyć jak zachowywałyby się nasze prawdziwe inwestycje. Dzięki temu można bezkarnie popełniać błędy i wyciągać z nich wnioski. To daje niepowtarzalną okazję do nauki z której warto skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.