LookING inside GPW – 14 stycznia 2010 r.

Wkraczamy w okres raportowania przez spółki z Wall Street. Czy sezon publikacji wyników finansowych firm w USA stanowić będzie szansę, czy zagrożenie dla światowego rynku akcji? Jak zwykle zdania są podzielone…

Sezon tradycyjnie otworzyła Alcoa. Wejście lidera branży aluminiowej nie było jednak imponujące. Wręcz przeciwnie spółka w obecnych warunkach makro, nie była w stanie sprostać oczekiwaniom Wall Street, co indeksy odczuły w połowie tego tygodnia. Przed nami jednak wiele raportów, które spływać będą na rynek w okresie kolejnych trzech tygodni. Sądząc po obecnych poziomach indeksów giełdowych, wydaje się, że apetyty są duże. Szacuje się, że w IV kw. 2009 r. spółki wchodzące w skład indeksu S&P500 wypracowały blisko 16 USD zysku na akcję (dla porównania w analogicznym okresie 2008 r. było nieco ponad 5,5 USD zysku na akcję). Czy zatem sezon publikacji wyników finansowych w USA będzie stanowić impuls do dalszych zwyżek indeksów?

MIESZKO
Info
: spółka wychodzi na prostą. Wykazała bardzo dobre wyniki finansowe za III kw. 2009 r. Zarząd obiecuje, że Mieszko dalej będzie poprawiać rentowność. Spółka w ostatnim czasie znacząco zmniejszyła zadłużenie.

AT: notowania podczas wczorajszej sesji zanegowały negatywną wymowę kształtowanej od trzech miesięcy formacji podwójnego szczytu. Kurs wybił się jednocześnie w górę z formacji spadkowego klina. Strefa 2,45-2,55 zł wyznacza teraz ważne techniczne wsparcie dla kursu.

MSO140110

MOSTOSTAL EXPORT
Info
: Trudno tu znaleźć jakieś info. Oprócz niezatapialnego prezesa, od lat wałkowany jest temat inwestora, ale może w tym szaleństwie jest jakaś metoda? -)))) Wyniki kiepskie.

AT: Na wykresie po kilkumiesięcznym trendzie spadkowym, ukształtowała się słaba formacja klina spadkowego. Natomiast umocnienie rynku obserwowane od początku roku to quasi formacja odwróconej RGR z linią szyi na poziomie 1,7 zł (pierwsze techniczne wsparcie).

MSX140110

Mariusz Puchałka
Analityk giełdowy

Niniejsza publikacja jest publikacją handlową, została przygotowana przez ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie dołożyła należytej staranności w celu zapewnienia, iż zawarte informacje nie są błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie i jej pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.

4 komentarzy

  1. avatar

    Z tym Exportem to faktycznie Spółka jest po dużym spadku, może tym razem da zarobić! 🙂

  2. avatar

    ach ci amerykanie wieczni optymisci…tam wszystko oparte jest na tej kreseczce gieldowego indeksu nie maja wyjscia musi byc dobrze. Troche sie zapedzili w kozi rog:)

  3. avatar

    W znacznej czesci dobre rezultaty sa uwzglednione w cenach jednak wydaje sie ze spokojny trend wzrostowy moze byc kontynuowany. Obecnie brak czynnikow do wiekszego zjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.