LookING inside GPW – 12 stycznia 2010 r.

W akcji słabsze spółki fundamentalnie. Czy będą powodem do zadowolenia inwestorów?
Przy obecnych wyciągniętych poziomach notowań indeksów, wydaje się, że ryzyko inwestycyjne jest wysokie….

Kiedy dojdzie do pierwszej podwyżki stóp procentowych w USA? To pytanie zadają sobie inwestorzy operujący na światowych rynkach akcji. Termin ten może stanowić wyznacznik dla nadejścia spodziewanej już od dłuższego czasu korekty spadkowej. Autorem pewnego niepokoju stał się Bank Chin, który kilka dni temu zdecydował się podnieść oprocentowanie na aukcji bonów skarbowych. Decyzja ta uznana została jako element zacieśniania polityki pieniężnej i prawdopodobnie stanowi zapowiedź podwyżki oficjalnych stóp procentowych.

NORTCOAST
Info
: Spółka typowana przez specjalistów na tą, która powinna dać zarobić w 2010 roku. Zarząd zapowiada dodatni wynik finansowy za IV kw. 2009 r. Spodziewane jest  też polepszenie wyników w kolejnych kwartałach. Poprawa rezultatów ma być zasługą m.in. korzystnego kursu euro oraz działalności mleczarni.
              Spółka zakończyła inwestycje w produkującej mozarellę spółce zależnej Latterii Tinis. Za kilka tygodni może ona osiągnąć pełne moce. Dzięki eksportowi mozarelli ryzyko kursowe spadnie. Produkcja serów ma też sprawić, że giełdowa grupa znacząco zwiększy skalę działalności.

AT: Wzrostowa luka z 5 stycznia br. w przedziale 1,30-1,35 zł zanegowała negatywną formację RGR z okresu czerwiec – listopad ub. r.

NCT120110

WASKO
Info: Obiecuje poprawę wyników. Szybki powrót do rezultatów z przeszłości będzie jednak  bardzo trudny. IV kwartał był dla Wasko, podobnie jak w poprzednich latach, najlepszy w całym roku – deklaruje prezes. To oznacza, że sprzedaż przekroczyła 60 mln zł, a zysk netto wyniósł ponad 3 mln zł. Mimo znacznego spadku sprzedaży Wasko pozostaje w dobrej kondycji finansowej. Spółka na kontach, lokatach i w bezpiecznych instrumentach około 30 mln zł

AT: Na wykresie ukształtowana lokalna formacja podwójnego dna w przedziale 1,35-1,50 zł. Wzrost kursu powyżej ważnej strefy oporu w obszarze 1,65-1,70 zł powinien otworzyć drogę do dalszej aprecjacji.

WAS120110

BBI ZENERIS
AT: Kurs po dłuższym okresie słabości, od połowy listopada ub. r. próbuje kształtować rozległą formację podwójnego dna. Może tym razem starania strony popytowej przyniosą efekt. Najbliższy opór to poziom 0,9 zł.

BBZ120110

Mariusz Puchałka
Analityk giełdowy

  

 

Niniejsza publikacja jest publikacją handlową, została przygotowana przez ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie dołożyła należytej staranności w celu zapewnienia, iż zawarte informacje nie są błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie i jej pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.

4 komentarzy

  1. clamaran74,

    Panie Mariuszu, moze cos z AT o blue chips typu BRE, BZW, tam są ciekawe układy a i dużą kase można przyłożyć …bo w nrothcoast to bym cały freefloat wyczyścił :). pozdrawiam

  2. W tym roku podwyzka stop w USA raczej pewna no chyba ze bedzie drugi dolek recesji ale narazie sie na to nie zanosi. Rynki moga byc nerwowe bo beda chcialy wczesniej to zdyskontowac.

  3. North Coast ma ciekawy wykres choc go wczesniej przegapilem. Tez zauwazylem ze jesli zalamuje sie wazna formacja sprzedazowa to pozniej jest duza szansa na wzrosty. To czesciej dziala niz mozna by sie spodziewac. Ale kup tu chlopie kiedy caly czas straszyla RGR.

  4. inwestor007,

    Fajny post, trafne uwagi i prawidłowa logika, zapodajcie więcej takich news i analiz. pozdrawiam. inwestor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.