LookING inside GPW – 05 stycznia 2010 r.

          W Nowym Roku – nowy lider. Spółki budowlane i deweloperskie na początku roku pracują na miano liderów wzrostów.
Wczoraj wyróżniały się notowana m.in.:

DOM DEVELOPEMNT – według prezesa spółka ma szansę wypracować dobry wynik sprzedaży mieszkań w IV kwartale 2009 r., dzięki olbrzymiemu zainteresowaniu wprowadzonymi w październiku do sprzedaży mieszkaniami z osiedla Saska Kępa. Zdaniem prezesa w 2010 r. atrakcyjne mieszkania będą drożeć. Dom Development  realizuje swe prace wyłącznie na rynku krajowym, przede wszystkim w regionie warszawskim. Na wykresie notowań spółki widoczna jest skuteczna obrona wsparcia na poziomie 42 zł i otwarcie wzrostowej luki w przedziale 43-44 zł 

MOSTALZAB – z ostatnich informacji wynika, że Sąd Apelacyjny w Katowicach przyznał rację Mostostalowi w sporze z Business Center 2000. Jednocześnie podwyższył z 7,06 do 9,9 mln zł pierwotnie zasądzoną na rzecz spółki kwotę tytułem niesłusznie zatrzymanych przez BC- 2000 kaucji gwarancyjnych w kwocie 11,03 mln zł. Pieniądze powinny trafić na konta giełdowej spółki w ciągu kilku dni. Na notowaniach za sprawą wczorajszej znaczącej aprecjacji, doszło do przebicia się kursu powyżej spadkowej linii trendu, co poprzedziła formacja spadkowego klina. Najbliższe wsparcie dla kursu znajduje się w przedziale 4,0-4,1 zł (linia obrony).

POLNORD – prezes przewiduje wzrost sprzedaży mieszkań i spodziewa się, że rok 2010 na pewno nie będzie gorszy od 2009 roku. Z wypowiedzi zarządu wynika, że w 2009 roku spółka mogła wypracować ok. 60 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Tymczasem, narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 32,23 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co sugeruje bardzo dobry wynik za IV kw. ub. r. Po dłuższym okresie dekoniunktury, od kilku dni popyt kontroluje sytuację na akcjach Polnordu. Odnotowujemy przebicie się kursu powyżej spadkowej linii trendu i przekroczenie strefy oporu w okolicach poziomu 33 zł (obecnie kluczowe techniczne wsparcie).

Ocena rynku:
Bardzo dobrze rozpoczął się rok dla inwestorów giełdowych. Za sprawą publikacji korzystnych wskaźników wyprzedzających dotyczących koniunktury w gospodarce chińskiej, fala optymizmu przelała się przez światowe rynki akcji. Na GPW mWIG40 odnotował nowe maksima cenowe, natomiast WIG20 ponownie znalazł się na poziomach szczytów z 17 listopada ub. r. (2.440 pkt.) i 4 grudnia ub. r. (2.453 pkt.).

 

Mariusz Puchałka
Analityk giełdowy

 

DOM050110

MSZ050110

PND050110

 

Niniejsza publikacja jest publikacją handlową, została przygotowana przez ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie dołożyła należytej staranności w celu zapewnienia, iż zawarte informacje nie są błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie i jej pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.

3 komentarzy

  1. Moim zdaniem dobrą inwestycją może być Dom Development. Meszkania o wysokim standardzie zawsze będą w cenie, a to przede wszystkim oferta tej spółki. Spodziewam się, że jest obecnie szansa na nowe maksy.

  2. Jak bedziesz czekal na dobra cene to rynek odjedzie lepiej kupic teraz i ustawic wiekszego stopa. Spolka widac ze ma dobre perspektywy na najblizsze miesiace.

  3. Polnord wydaje sie OK ale chyba troche za wysoko jak na zakupy spekulacyjne. Chyba lepiej troche odczekac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.