LookING inside GPW – 29 grudnia 2009 r.

W ostatnich dniach pozytywnie wyróżniły się następujące spółki:

ASSECOSLO – po słabym okresie październik – listopad, od połowy grudnia akcje zyskują na wartości. Wzrost kursu spółki zapoczątkowany został wybiciem w górę z dwutygodniowej formacji trójkąta symetrycznego. Najbliższe wsparcia to poziomy 23,5 zł i 22,5 zł.

FAMUR – notowania spółki próbują powrócić do głównej tendencji wzrostowej. W ostatnich dwóch miesiącach doszło do umocnienia wsparcia przy poziomie 1,9 zł i wyżej poziomu 2,0 zł.

LENTEX – po dłuższym okresie dekoniunktury, druga połowa grudnia przyniosła uspokojenie nastrojów i w efekcie formację trójkąta symetrycznego, z którego doszło do wybicia górą. Pierwsze wsparcie to poziom 21, 5 zł.

QUMAKSEK – akcje spółki od maja znajdowały się w tendencji horyzontalnej. Od połowy grudnia przewagę powiększa strona popytowa, co zaowocowało wybiciem kursu powyżej górnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji (poziom 12 zł).

Ocena rynku:
Okres świąteczny, który zazwyczaj jest korzystny dla posiadaczy akcji, również w tym roku nie zawiódł inwestorów. Przy sprzyjającym klimacie inwestycyjnym na świecie, indeksy GPW utrzymują się na wysokich poziomach. Relatywną słabość od pewnego czasu wykazuje jedynie indeks sWIG80. W przypadku mWIG40 warto obserwować, jakim skutkiem zakończy się dwutygodniowa konsolidacja tego indeksu, która umiejscowiona jest powyżej szczytów z końca sierpnia br. (2.350 pkt.)..

 

Niniejsza publikacja jest publikacją handlową, została przygotowana przez ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów „Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie dołożyła należytej staranności w celu zapewnienia, iż zawarte informacje nie są błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak ING Securities Spółka Akcyjna w Warszawie i jej pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.